втрачене дитинство

Концепція

 

ХХ століття по праву вважається епохою тоталітаризмів. Почергово змінюючи одне одного, нацистський і комуністичний режими застосовували масове насильство проти своїх опонентів, окремих соціальних груп і цілих спільнот для досягнення ідеологічних, політичних і геополітичних цілей. Репресивні практики обох систем носили тотальний характер й охоплювали майже все суспільство: чоловіків і жінок, старих і молодих, дорослих і дітей. З усіх жертв тоталітарного насильства діти були чи не найбільш вразливою групою. З огляду на свої психологічні особливості, вони вкрай болісно переживали ув’язнення, депортації, втрату близьких і рідних, дому, тощо. Окрім цього діти ставали об’єктом політики геноциду.

 

 

Читати більше

Яке продовження?

“Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих”

З 2018 року Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору” працює над створенням філіалу – “Музеєм малолітніх політичних в’язнів і репресованих”.

Мета цього проєкту – вивчення травматичного досвіду дітей (незалежно від їх соціального, етнічного чи релігійного походження), що пережили або не пережили німецьку/радянську окупацію, стратегій їх виживання, показ місця дитини в тоталітарній системі, дослідження німецького й радянського тоталітаризму у ставленні до неповнолітніх членів суспільства.

 

Читати більше

зголосити своє дослідження

ви можете поділитися з нами своїми дослідженнями!